
| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface Type(Data Interface) | 3-Wire, Microwire, SPI |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Settling Time | 4.2 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$7.18897
Ext.Price$7.18897
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.18897 | $7.18897 |
| 10 | $5.63565 | $56.35650 |
| 25 | $5.31505 | $132.87625 |
| 50 | $5.01268 | $250.63400 |
| 100 | $4.81991 | $481.99100 |
| 300 | $4.65395 | $1396.18500 |
| 500 | $4.49369 | $2246.84500 |
| 1000 | $4.39273 | $4392.73000 |
